Ndonjëherë mund të jetë e vështirë të kemi një vakt të mirë mëngjesi në Agjërimin e Danielit, veçanërisht nëse jeni mësuar me vezë. Unë bëra atë që e mendova si një mëngjes të shijshëm dhe u përgatit shpejt.

1 lugë gjelle vaj ulliri

1 qepë mesatare, e prerë

1/2 spec jeshil, i copëtuar

1 filxhan gjize Tofu, kubike në madhësinë e kafshatës

Kripë hudhre sipas shijes

erëza italiane sipas shijes

Nxehni mesatarisht një tigan. Shtoni vaj dhe ngroheni për disa minuta. Shto qepët dhe specat jeshilë dhe kaurdisi për 2-3 minuta. Shto gjizë Tofu, kripë hudhër dhe erëzat italiane. Lëri në zjarr derisa perimet të zbuten.

Bën për dy persona .

Kjo doli shumë e shijshme. Gjiza Tofu është pothuajse e trashë njësoj si e bardha e vezës dhe ajo shkon me shijet e çfarëdo qoftë me të cilën gatuhet. Shumë e lehtë për t’u gatuar, ka shije të mrekullueshme dhe shumë proteina.