Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /homepages/39/d252297167/htdocs/pmwiki/cookbook/captcha.php on line 77

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /homepages/39/d252297167/htdocs/pmwiki/cookbook/captcha.php:77) in /homepages/39/d252297167/htdocs/pmwiki/pmwiki.php on line 1317
LUTUNI PER SHQIPERINE - Blog - Nje raport tjeter ne lidhje me agjerimin 3-javor

Shumica nga ju e dini qe duke filluar me daten 5 Janar dhe duke perfunduar me daten 26 Janar kishim si Kisha Ungjillore ne Shqiperi u bashkuam me nje agjerim te vecante. Ishin shume njerezit te perfshire ne kete agjerim edhe ishte shume e vecante. Edhe dua te ndaj dicka qe Zoti beri ne Kishe ne Kombinat dhe nje vizion qe me dha per Shqiperin ate nate. Ne shkuam në Kishe si zakonisht per lutje te premten, javen e dyte, te ketij agjerimit, dhe Zoti beri disa gjera shume te vecante. Ju e dini qe Zoti ka premtuar ne Bibel shume here te na bekoje kur "perulemi dhe lutemi" sic thote ne 2 Kronikasve 7:14. Keshtu, fillova takimin si zakonisht me nje Psalm dhe nje lutje te shkurter. Pastaj filluan njerez duke ndare bekimet ose kerkesat e lutjes qe kishin ate jave. Mira (qe eshte nje besimtare qe bashke me burrin ishin shpetuar kete vit ne kamp), filloi duke thene qe ishte rrëzuar 4 herë qysh filloi vitin edhe kishte vrare doren. Ajo e kishte te fashuar kycin e dores dhe e kishte shume te enjter doren dhe te shkuqer, ajo kerkoi lutje. Pastaj, filloi Jugerta, (qe eshte nje besimtare e vjeter), duke thene qe kishte nje alergji (pucrat) shume te keqe ne trupin e saj. Ajo tha qe ishte shume te bezdisshme dhe duke shpuar si me thike. Ndersa po fliste akoma Jugerta, une kam ndjer dicka shume te vecante nga Zoti. Filloi zemra ime duke rrahur shume fort dhe mbushi trupin tim me prezencen e Zotit. Ai me tha, “Une dua te sheroj ato!” Une vertet e dija ishte nje gje jashte zakonisht e vecante per ne dhe une. Ne pastaj, u bindem Jezusin, edhe direkt u lutem per te dyja. Zoti vertet i sheroi ne ate moment! Jugerta ndiente me mire direkt, edhe te nesermen, ne mengjes kur eshte zgjuar nga gjymi, ishin tharë komplet pucrat! Edhe Miren perpara se te ikte nga takimi i lutjes ate nate, e kishte shume me mire doren, edhe nga jashte dukej shume mire! Lavdi Jezusin qe eshte enjte dje, sot, dhe neser. Edhe me vone ne takim Zoti me dha dicka si nje vizion. Kam pare ne mendje nje tas te bukur prej celci, (si nxerin Mamat Shqiptare kur kane vizite), plot me cokolate. Edhe kam kuptuar qe ishte Jezusin duke mbajtur kete tas te bukur. Edhe kam kuptuar qe Ai na ka thene, “Merri Bekimet, Shqiperi!” Sic Mamat do te na japin me bollek cokolatet qe e kane, me shume deshire qe ne të marrim sa më shume, edhe Zoti eshte gati per te na dhene shume bekimet! Po te kerkojme Zotin me gjithe zemren dhe te presim me gojë te hapura! Jezusi eshte i mire. Miresia e tij vazhdon perjete!! Mateu 6:33 “Por para së gjithash kërkoni mbretinë e Perëndisë dhe drejtësinë e tij dhe të gjitha këto gjëra do t’ju shtohen.”

Komente

  1. Nga rudina, më October 06, 2011, at 06:41 AM faleminderit qe e ndave Rakele, pergjigjet e lutjeve gjithmone ta mbushin zemren me gezim dhe mahnitje per ate qe ben Perendia, dhe te shtojne oreksin per lutje: ) bekime!

Shkruaj një koment

Cdo koment duhet aprovuar para se të shihet


Emri (e detyruar):

E-mail (e detyruar, nuk do të botohet):

Websajt-i:


Shtyp tekstin